6 Mayıs 2012 Pazar

Ece Erken, engelli öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldiBilyoner.com’un, 5 yıldan bu yana TESYEV ile sürdürdüğü “Eğitim İçin El Ele” projesi kapsamında burs sağladığı engelli öğrenciler, 5 Mayıs Cumartesi günü keyifli bir organizasyonda buluştu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler, sunucu Ece Erken ile yenilen öğle yemeğinin ardından Harlem Globetrotters şovunu izleyerek moral depoladılar.Türkiye’nin lider şans oyunları sitesi Bilyoner.com, TESYEV işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve 2007 yılından bu yana büyüyerek devam eden “Eğitim İçin El Ele” projesi kapsamında burs sağladığı engelli üniversite öğrencileriyle, 5 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. 
Öğrenciler ilk olarak, Kalamış’ta bulunan Kazancılar Restaurant’ta gerçekleşen öğle yemeğinde sunucu Ece Erken buluştu. Neşe içinde geçen sohbet ile keyifli saatler yaşayan öğrenciler ardından, Harlem Globetrotters şovunu izlemek üzere Ülker Sports Arena’ya doğru yola çıktı. Böylece öğrenciler, dopdolu bir gün geçirerek kelimenin tam anlamıyla moral depoladılar.Bilyoner.com 5 yıldan bu yana üyelerinin de desteğini yanına alarak engelli gençlere yardımcı olmak ve okul yaşamlarındaki engelleri ortadan kaldırmak için Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile “Eğitim İçin El Ele” projesini yürütüyor. 25 öğrenciyle başlanan ve sayının 50’ye çıktığı proje kapsamında, engelli öğrencilere eğitim bursu sağlanırken aynı zamanda sağlık ihtiyaçları da karşılanıyor. “Eğitim İçin El Ele” kampanyasının desteğini alan görme, işitme ve bedensel engelli öğrenciler İşletme, Gazetecilik, Ziraat Mühendisliği, Eczacılık gibi birbirinden farklı alanlarda eğitimlerini başarıyla sürdürüyor.

Bilyoner Hakkında:
Bilyoner.com, 26 Mart 2004 tarihinde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve 6 Aralık 2006 tarihinde Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile imzalanan sözleşmelerle Türkiye'nin ilk elektronik şans oyunları platformu olmuştur. Üye sayısı 1.400.000 milyonu geçen Bilyoner.com, İddaa ve Milli Piyango oyunlarıyla üyelerinin hayatına eğlence ve heyecan katmaya devam ediyor. Ortaklık yapısı %55 Demir Toprak İthalat ve İhracat A.Ş. %25 Intralot ve %20 Tek Elektronik A.Ş.'den oluşmaktadır. Bilyoner.com kurulduğu 2004'ten bu yana 1 milyar liradan fazla ikramiye dağıtmıştır.


TESYEV Hakkında:
Engellilere daha refah bir yaşam tarzı, daha yaşanabilir koşullar sunmayı amaçlayan vakfımız, çoğu engelli yakınları olan 41 kurucu üye tarafından 1999 yılında kuruldu.

Tesyev, ülke genelinde sayıları 8,5 milyon olarak ifade edilen engellilerin, engeli olmayanlar gibi tüm eğitim kurumlarından yararlanabilmeleri, spor yaparak özgüvenlerini kazanmış mutlu bireyler olarak yaşamı paylaşmalarını sağlamak amacıyla, gönüllü bir grubun maddi ve manevi özverileriyle oluşturduğu bir sivil toplum örgütüdür. Bu konuda çeşitli icraatlar gerçekleştirilmiş; Engelliler sporunun en önemli gereksinimi olan spor malzemeleri çoğu yurt dışından temin edilmek suretiyle ihtiyacı olan kulüplere ve sporculara dağıtılmaktadır. Bedensel, işitme, görme ve zihinsel engellilere yönelik eğitim seminerleri, bilgisayar kursları, ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenlenmektedir. 

Tesyev’in engellilere eğitim, sağlık ve spor alanında verdiği hizmetlerde, paylaşımcı, iyiliksever, yardımsever Türk insanının önemli desteği bulunmaktadır. Sağlık konusunda çok sayıda engelliye; tedavi, ameliyat, ortez, protez yardımı ve binlerce ihtiyaç sahibinin tekerlekli sandalyeye kavuşmasında Tesyev’in çabaları bulunmaktadır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder